Bilgi Güvenliği Danışmanlığı

Bilgi Güvenliği Nedir?

Bilgi Güvenliği; bir varlık türü olarak bilginin izinsiz veya yetkisiz bir biçimde erişim, kullanım, değiştirilme, ifşa edilme, ortadan kaldırılma, el değiştirme ve hasar verilmesini önlemek olarak tanımlanır.

Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi

Bilgi Güvenliği Yönetimi Sistemi (BGYS), Bilginin güvenliğini, bütünlüğünü sağlayan ve gerektiğinde yetkili kişilerin bilgiye kolayca ulaşmasına imkan veren bir sistemdir. Uluslararası ISO 27001 standardı ile kurallaştırılmıştır. BGYS, bilgi varlıklarını koruyan ve ilgili taraflara güven veren yeterli ve orantılı güvenlik kontrollerini sağlamak için tasarlanmıştır.

Danışmanlık

Forencrypt olarak sunduğumuz BGYS danışmanlığı, ISO 27001 standardını dayanak alır ve bu konuda sahip olduğu uzmanlıkla kısa sürede uygun bir BGYS kurulması, bu sistemin doğru şekilde izlenmesi ve iyileştirilmesi için gerekli tüm adımları tanımlar. Bu şekilde kurulan sistemler denetime hazır hale getirilir.

Forencrypt olarak firmanızı güvende tutup, bilgi teknoloji altyapınızı ve firmanız için çalışan kişilerin güvenlik seviyesini arttırmak için danışmanlık hizmeti vermekteyiz.